-
March 2025 by Ronnie Mark Gapuz (Mak-Mak)
One of the standout qualities of this company is their commitment to quality. They use top-notch materials, pay close attention to every detail, and ensure that the final product not only looks amazing but also stands the test of time. The process is smooth, communication is clear, and the end result always exceeds expectations.
If you want a remodeling experience that is stress-free, rewarding, and truly transformative, Maurice and his team are the ones to call. Highly recommended!
-
October 2024 by Aidan Byers
Convenient location but outrageously overpriced
-
July 2024 by Joseph LaSala
Will never forget how this place got ran up on after COVID became real
-
May 2024 by Lori H
Yes they are a little high but you can use your meal points at the store which helps a lot. They are convenient also. Whi wants to drive when you can just walk to the store.
-
April 2024 by LDH H
Yes they are a little high but you can use your meal points at the store which helps a lot. They are convenient also. Whi wants to drive when you can just walk to the store.
-
March 2024 by Jackson Fleischer
Never opens on time
-
December 2023 by GTMgaming13
Good for spending points, but if you don't have points. You'll be spending almost double compared to Target or Walmart. Super expensive
-
November 2022 by Flora Millicent
I could look over the horribly high prices if this store actually opened and closed at the time it's supposed to. I get that there can be worker shortages but these guys will close 2 HOURS earlier than their website says. If mgmt can't find someone to work those shifts, hire more people, pay current workers overtime or reduce the store's "hours of operation" on its website.
-
December 2020 by Dave Wilko
Way too overpriced. Beef jerky is $10 when you can buy it at Walmart for as low as $4! A cup of cereal is $3.50 even though you can buy a box of cereal for even less than that elsewhere.
-
March 2020 by Seg Ely
Way too overpriced. Beef jerky is $10 when you can buy it at Walmart for as low as $4! A cup of cereal is $3.50 even though you can buy a box of cereal for even less than that elsewhere.
-
March 2020 by ZAS
Part and parcel of going to an overpriced college. The regular stores usually mark up the prices, but because the college has a monopoly on goods within walking distance they can mark up the price 5 fold. Probably the most simple example I can give of a group of grifters making the financial decisions that affect young, inexperienced men and women. Example: buying a case of water (24 count of aquafina) would usually set you back $5-8 depending on where you live. Here it would cost you 42 dollars. If you're not locked into an egregious contract, or dying of dehydration, don't bother spending money here.
-
February 2020 by Rekt 69 420
Way too overpriced. Beef jerky is $10 when you can buy it at Walmart for as low as $4! A cup of cereal is $3.50 even though you can buy a box of cereal for even less than that elsewhere.
-
March 2019 by jk
Xcetera! has a lot of stuff your can't get elsewhere on campus, but it will absolutely murder you with its prices. We're talking $6.50 for a gallon of milk here. We all hate Xcetera! but we all have to use it. The freshmen with no cars don't really have any other option, except ordering from Target online. Also a great way to blow away extra meal points at the end of the spring semester, but everybody does that and their supplies get tight during finals week.
-
May 2018 by James Martindale
Xcetera! has a lot of stuff your can't get elsewhere on campus, but it will absolutely murder you with its prices. We're talking $6.50 for a gallon of milk here. We all hate Xcetera! but we all have to use it. The freshmen with no cars don't really have any other option, except ordering from Target online. Also a great way to blow away extra meal points at the end of the spring semester, but everybody does that and their supplies get tight during finals week.
-
January 2018 by Tyler Woodfin
My Freshman year (2013-2014), they regularly raised their prices dramatically on weekends and before the semesters ended- they literally wanted over $40 for a pack of water. Ordinarily, it's like any other convenience store, without gas or alcohol obviously.