The only place I found to sell manteca (lard)! I'm making homemade authentic tamales and I wasn't going to settle for crisco. If you're making homemade Mexican food, and you're looking for a specific ingredient, you'll definitely find it here. Plus the 1lb tub was $2.30 each. Hard to beat!
January 2020
(Translated by Google) Kind people ..(Original)Personas amables..
October 2019
(Translated by Google) Excellent place(Original)Excelente lugar